Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia znajduje zastosowanie w sadownictwie, nawadnianiu ogrodów, nawadnianiu żywopłotów, niewymagających upraw polowych. Jest to doskonałe rozwiązanie ekonomiczne. Nawadnianie kropelkowe redukuje straty wody do minimum.
Linia kroplująca bez kompensacji ciśnienia nie jest wyposażona w emitery regulujące ciśnienie, co oznacza, że wypływ wody między kroplownikami spada względem długości ciągów. Równomierność przepływu zachowana jest na długości ciągu, określanego przez producenta mianem ciągu maksymalnego. Równoważnik wypływu jest optymalny średnio przy długościach ciągów ok. 70-120 mb. (patrz- Paramtery techniczne urządzeń). Łączenie z rurą niezakopaną w ziemi możemy wykonać bezpośrednio za pomocą złączek lub wkłuwek 8 mm.
Długość ciągu jaki można ułożyć zależy od częstości emiterów, wydatku wodnego, średnicy przewodu oraz jakości i gładkości materiału. ###
Ø16
Ø20
Do montażu linii kroplujących używamy złączek do rur D-16 lub D-20 w zależności od wybranej średnicy linii. Linie kroplujące łączymy z rurą zakopaną w ziemi za pomocą kawałka rurki wychodzącego na powierzchnię. Koniec rury i początek linii kroplującej złączamy dwustronną złączką, a koniec przewodu kroplującego zaślepiamy korkiem lub okularem.