Zraszacze statyczne dają największą elastyczność przy projektowaniu systemów nawadniających. To urządzenia do dystrybucji wody w różnych kierunkach. Głowica deszczująca stanowi podstawę dla wybranej dyszy, która decyduje o sposobie nawadniania. Różnorodność dysz, różniących się między sobą sposobem emisji wody, wydajnością i zasięgiem podlewania, sprawia, że system można dowolnie spersonalizować i dostosować do własnych potrzeb.
W naszej ofercie znajdą Państwo zraszacze wynurzalne dobrej jakości, zarówno trwałe jak i niezawodne. Urządzenia wykonane są z tworzywa sztucznego doskonałej jakości, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i nacisk. W zależności od potrzeb proponujemy zraszacze ogrodowe w różnych wysokościach wynurzenia- 5 cm; 7,5 cm; 10 cm; 15 cm i 30 cm.
Jaką działa zraszacz statyczny?
Zraszacz statyczny należy zamontować w glebie, tak, aby jest górna krawędź była równa z terenem. Następnie należy zdjąć zaślepkę zamontowaną fabrycznie i włożyć wybraną dyszę. Zraszacz ogrodowy zamontować na elastycznym przewodzie łącząc go z rurociągiem doprowadzającym wodę. Po otwarciu zaworu woda pod wpływem ciśnienia dynamicznego wypycha część wynurzalną zraszacza statycznego ponad powierzchnię trawnika, a dysza odpowiada wówczas za emisję wody w wybranych kierunkach.
Jak zamontować zraszacz statyczny?
Proponujemy montaż zraszaczy statycznych na elastycznych podłączeniach. Jako elastyczne podłączenia możemy rozumieć specjalnie dostosowany przewód łączący typu FLEX lub kawałek rury PE jako odejście boczne od rurociągu głównego sekcji. Nie zaleca się montażu bezpośrednio na rurze (bezpośrednio w opasce lub na trójniku)- połączenia tego typu są bardziej awaryjne i wrażliwe na nacisk.
Jakie zraszacze statyczne są najlepsze?
Proponujemy Państwu zraszacze firmy RainBird, zraszacze firmy Hunter oraz zraszacze firmy Rain.
Jakie dysze zamontować do zraszacza statycznego?
Czym różnią się dysze do zraszacza statycznego? Czym różnią się dysze statyczne i dysze rotacyjne do głowicy deszczującej?
Zraszacz statyczny składa się z dwóch elementów- dyszy oraz bazy z tworzywa sztucznego. Potocznie baza ta nazywana jest "zraszaczem", lecz tak naprawdę o formie podlewania i kształcie strugi decyduje wybrana dysza. Dysze do zraszaczy statycznych dzielą się na dysze statyczne i dysze rotacyjne.
Jakie zraszacze zamontować przy spadku terenu?
Zraszacze statyczne fabrycznie mogą być wyposażone w różne opcje dodatkowe.
SAM, CV- zraszacze wynurzalne oznaczone bym symbolem posiadają wbudowany zawór stopowy hamujący wyciek wody po zakończeniu nawadniania. Urządzenie posiadający zawór nadają się do systemów nawadniających zakładanych na terenach o zróżnicowanej rzeźbie, na stokach, na zboczach.
PRS- zraszacze wynurzalne oznaczone tym symbolem posiadają wbudowaną kompensację ciśnienia, czyli regulator. Zależnie od wybranego modelu jest to różne ciśnienie ustalone z góry, najodpowiedniejsze dla prawidłowego działania konkretnego modelu. Urządzenia wyposażone w PRS polecane są na tereny o zróżnicowanej wysokości.
Drodzy Klienci!
Pragniemy poinformować, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia
nastąpi przerwa świąteczna w działaniu sklepu stacjonarnego oraz biura.
w dniach 24.12 - 26.12 sklep stacjonarny będzie nieczynny
w dniach 24.12 - 29.12 biuro będzie nieczynne
Życzymy wszystkim radosnych Świąt pełnych ciepła oraz miłości w gronie najbliższych.
Zapraszamy ponownie po przerwie świątecznej.